Zespół Szkół w Przyborowie

 

 

 Uczniowie Zespołu Szkół w Przyborowie aktywnie uczestniczą w życiu społecznym naszego kraju. Kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim projekcie, tym razem z dużym sukcesem. Dziesięcioosobowa grupa uczniów skorzystała z oferty Fundacji Banku Ochrony Środowiska i zdobyła 3 miejsce w Polsce w konkursie „Czas na zdrowie”. Ideą tego projektu była  edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego poprzez prezentację i bliższe poznawanie gospodarstw ekologicznych, co prowadzi do ZDROWEJ, EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI, wyprodukowanej w bezpieczny dla środowiska sposób.

 

Pracy było dużo, począwszy od stworzenia nazwy i logo zespołu, poprzez wyjazdy do gospodarstw ekologicznych, organizację Festynu Zdrowia, zdrowego poczęstunku, happeningu, dokumentowania działań przez nagrywanie filmów, przygotowywanie prezentacji oraz pisanie raportów i samodzielne przesyłanie do fundacji.

 

Wspólny wysiłek:

 

„EKO-ZAKRĘCONYCH”:

 

Kasperczak Wiktorii

 

Kroczak Zuzanny

 

Majewskiego Kacpra

 

Pietrzaka Macieja

 

Pultyna Szymona

 

Sołtruk Elizy

 

Tołwińskiego Huberta

 

Wilka Kacpra

 

Wolnej Brygidy

 

Zuterka Michała

 

oraz opiekuna grupy pani Joanny Kieliszczyk-Greli

 

opłacił się. Uczniowie zostali zaproszeni na Galę Finałową konkursu „Czas na Zdrowie” do  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie

 

na wręczenie nagród, na którym obecni byli  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel oraz prezes Banku Ochrony Środowiska, Bogusław Białowąs.

 

 

 

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/CZAS-NA-ZDROWIE

 

 

 

 

 

         Aktywny udział w naszych uczniów w projekcie oraz praca włożona w realizację konkursowych zadań, uświadomiła im, jak ważne dla  zdrowia jest właściwe odżywianie i aktywność fizyczna. To jest nasz wspólny sukces. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez uczniów przełoży się na ich życie i dokonywane wybory.

 

 

 

Z naszego sukcesu ucieszył się dziennikarz Radia Zachód, pan Marek Turowski i zrobił z „Eko-zakręconymi” wywiad, który możemy w każdej chwili odtworzyć.

 

 

 

 

 

http://www.zachod.pl/radio-zachod/sukces-uczniow-z-gminy-wiejskiej-nowa-sol/

 

 

 

Również Tygodnik „Krąg” zainteresował się młodymi, zdolnymi uczniami  z Przyborowa  na ogólnopolskim podium.

 

 

 

http://tygodnikkrag.pl/cms/gmina-wiejska-nowa-sol/2017/10/ekozakreceni-na-ogolnopolskim-podium/

 

 

 

J J DZIĘKUJEMY J J