Zespół Szkół w Przyborowie

Uczniowie Zespołu Szkół w Przyborowie po raz kolejny udowodnili, że dbają o wszystkie stworzenia. Wykonali piękny domek dla owadów i zdobyli 1. miejsce w „Konkursie na budowę domków dla dzikich zapylaczy” dla szkół powiatu nowosolskiego, ogłoszonym przez Miodowy Spichlerz Bartnictwo Pasieka w Kolsku, jako Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach zadania "Startuj z FIO", organizowanego przez LGD „Między Odrą a Bobrem”.

Czworo uczniów: Zuzanna Kroczak, Maciej Pietrzak, Kacper Majewski, Hubert Tołwiński z klasy 7. wzięło udział w projekcie. Wygrali nagrody dla siebie, a dla klasy udział w bardzo ciekawych warsztatach pszczelarskich.

 Owadzie schronienia zachęcą do pozostania w ogrodzie pożytecznych zapylaczy i pożeraczy szkodników. Ładny domek może też stać się ciekawym elementem architektury ogrodowej .

Mamy nadzieję, że z naszej pomocy chętnie skorzystają bzygi i złotooki, których larwy z apetytem wyjadają mszyce. Szczególnie złotooki potrzebują ochrony, bo w ciągu zimy ginie czasem nawet ok. 90 proc. ich populacji. Wdzięczne będą trzmiele, pszczoły murarki, łowiki i wiele innych pożytecznych stworzeń.

Opiekunem grupy aktywnych przyrodników jest Joanna Kieliszczyk –Grela.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 2 (2)
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8