Zespół Szkół w Przyborowie
 
W roku szkolnym 2022/2023 nasz szkoła rozpoczyna realizację Projektu Laboratoria Przyszłości. Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kwocie 60 000 złotych.
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:
1. Aparat cyfrowy Canon PowerShot G7X MARK III
2. Gimbal do aparatów cyfrowych – DJI RSC 2
3. Statyw Arkas WT 4057 czarny
4. Zestaw studyjny SOFTBOX 50x70cm STATYW
5. Laptop Acer TravelMate P2 TMP215-53 i5
6. Mikroport Boya BY-WM4 PRO K1
7. Mikrofon nakamerowy MKE 200 w Sennheiser
8. Zestaw FORBOT do kursu Arduino + materiały edukacyjne
9. Zestaw „Materia i energia w ekosystemach”
10. Zestaw „Pogoda i klimat”
11. Mikroskopy Delta Optical BioLight 300 z kamerą – 10 szt.
12. Stacja pogody
13. Waga szkolna elektroniczna – 10 szt.
14. Stacja Lutownicza Zhaoxin 936DH – 75W
15. Walizka długopisów Banach 3D
16. Drukarka 3D MakerBot Sketch MAC EduCare
17. Filament biodegradowalny PLA Sketch (mix kolorów)
18. Laboratorium Smartbee Club – Próba ognia – 3 szt.
19. Laboratorium Smartbee Club – Hydrofobowy piasek – 3 szt.
20. Laboratorium Smartbee Club – Kolorowa strona lustra – 3 szt.
21. Laboratorium Smartbee Club – Elektrostatyka – 3 szt.
22. Lego Education SPIKE Prime – 4 szt.
23. Zestaw elektroniczny BOFFIN I 750 – 4 szt.
24. Zestaw elektroniczny BOFFIN I 300 – 4 szt
Zakupiony sprzęt wykorzystany zostanie przez naszych Uczniów podczas zajęć dodatkowych w świetlicy szkolnej, zajęć dydaktycznych z informatyki, historii, biologii, geografii, przyrody, fizyki, techniki i chemii a także imprez i uroczystości szkolnych, imprez i uroczystości miejskich, w których Uczniowie naszej Szkoły regularnie uczestniczą, wycieczek klasowych, kiermaszów, pokazu talentów, dokumentowania życia Szkoły oraz w pracy Samorządu Uczniowskiego.
 
 
 
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Nasza szkoła także wzięła udział w programie i otrzymała dofinansowanie w kwocie 60000 złotych.